Українська літературознавиця, культурологиня, публічна інтелектуалка. Докторка філологічних наук, професорка, завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, членкиня-кореспондентка Національної академії наук України, асоційована дослідниця з Гарвардським українським дослідницьким інститутом. професорка і декан Українського Вільного Університету.
Авторка низки знакових для українського літературознавства праць, дослідниця творчості Ольги Кобилянської, Івана Франка, гендерної та постколоніальної літератури, а також кічу та масової культури.
Літературознавиця, критикиня, кандидатка філологічних наук. Дослідниця давньої української літератури, літератури 1920-х та сучасної української літератури. Авторка книжки «#окололітературне» (видавництво Vivat). Авторка понад 300 рецензій та книжкових оглядів для сайтів «МедіаПорт», «ЛітАкцент», «ZAHID.NET», «Буквоїд», «KORYDOR», «Українська правда. Життя», блогу ТСН та інших культурних порталів. Авторка регулярних книжкових оглядів для сайту «Новинарня» та журналу «ШО».
Експертка конкурсу «ЛітАкцент року» (від 2011 і досі) та інших. Одна із засновниць премії «Золотий хрін» за найгірший опис сексу в сучасній українській літературі.
Літературознавець, літературний критик та письменник. Директор видавництва «Смолоскип», доцент кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська Академія», член журі численних літературних конкурсів і премій. Член Українського ПЕН.
Автор наукових статей у фахових періодичних виданнях, часописі «Критика» та газеті «Дзеркало тижня», оглядів і рецензій на літературному порталі «ЛітАкцент» та в журналі «Український тиждень». Автор художніх і наукових перекладів, науково-популярних книжок «Як писали класики», «Як читати класиків» та «Уроки короля жахів».
Письменник і публіцист, провідний науковий працівник Інституту політичних досліджень НАНУ, почесний президент Українського ПЕН та голова журі міжнародної літературної нагороди «Анґелус». Автор кільканадцяти книжок — збірок поезії, есеїстики, літературної критики — та багатьох наукових і популярних статей в українських і зарубіжних виданнях. Пише українською та англійською мовами.
Останні книжки — «Долання амбівалентності. Дихотомія української національної ідентичності» (2019), «Eastern Europe since 1989: Between the Loosened Authoritarianism and Unconsolidated Democracy» (2020), «At the Fence of Metternich’s Garden. Essays on Europe, Ukraine, and Europeanization» (2021) та «Лексикон націоналіста» (2021).
Культурна менеджерка, ведуча каналу UA:Культура, членкиня PEN-клубу та програмна директорка ГО «Форум Видавців», перекладачка з чеської мови. Координаторка поетичної платформи Vesopolis в Україні за підтримки Creative Europe. Була співорганізаторкою українських стендів на Вільнюському книжковому ярмарку та Паризькому книжковому салоні.
Поет, літературознавець, критик, редактор, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди. Член Національної спілки журналістів України, Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Автор поетичних збірок «Полювання на Оленя», «Подорож Рівноденням», «Апокрифи степу», монографії «Майк Йогансен: ландшафти трансформацій» та книжки есеїв «Літературні 1920-ті. Постаті (Нариси, образки, етюди)». Упорядник вибраних творів Майка Йогансена, Сергія Пилипенка, Миколи Хвильового та повного зібрання творів Миколи Хвильового.
Журналістка, критикиня, редакторка. Кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики.
Українська письменниця, радіожурналістка, ведуча програм «Пряма мова», «Книжковий ТОП-7» та «У нас усе культурно». З 2016 року працює в Національній суспільній телерадіокомпанії України. На Радіо «Культура» очолює відділ літературних програм. Поетеса, авторка книжок "Відкритий райдер", «Супергерої». Вірші друкувалися в часописах «Сучасність», «Антології одинадцяти поеток Ми і Вона», антології нової української поезії Анети Камінської "Дольки помаранч" та інших.
Дитяча письменниця, менеджерка культурних проєктів, співзасновниця та керівниця проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka», дитяча психологиня, авторка програм-інтенсивів із літературної освіти для дітей та підлітків, членкиня робочих груп МОН України з розвантаження та осучаснення навчальних програм, укладачка навчального посібника «Хрестоматія сучасної дитячої літератури» у двох томах (2016), керівниця лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України».
Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри видавничої справи та редагування КНУ імені Тараса Шевченка, президентка Асоціації українських редакторів, членкиня Національної Спілки журналістів від 1993 р. Закінчила факультет журналістики та аспірантуру Львівського національного університету імені Івана Франка. Викладала в Яґеллонському університеті.
Редакторка The Ukrainians, журналістка, менеджерка культурних проектів.
Перекладачка, літературна критикиня, літературна оглядачка, докторка філософії Гарвардського університету. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська Академія».
В її перекладі вийшли «Волден» Генрі Девіда Торо, «Руїни Бога» Кейт Аткінсон, «Художниця тіла» Дона Делілло, графічні романи «Вартові» Алана Мура та «Маус» Арта Шпіґельмана, а також твори І. Б. Зінґера, Пола Остера, Амоса Оза, Джуліана Барнза, Волтера Айзексона та інших.
Українська журналістка, медіаменеджерка, телеведуча. Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Навчалася на факультеті журналістики Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, а також Дипломатичній академії. Заслужена журналістка України, членкиня українського парламенту 5-6 скликань, працювала в ПАРЄ, магістр зовнішньої політики, представниця України в Постійному комітеті з інформаційного суспільства в Раді Європи. 15 років була в журі Книги року ВВС.












